rankų bėrimas

Odos problemos kelionėje: nudegimai ir alergijos

rankų bėrimasKiekvienas keliaudamas atostogauti pasirūpina esminiais dalykais, kurie reikalingi esant užsienyje – reikalingais medikamentais, drabužiais, pritaikytais visiems orams, ir taip toliau. Priklausomai nuo ro, kur keliausite ir ką veiksite, priklauso ir sukeliama rizika pasigauti tam tikras ligas  ar sveikatos problemas. Vieni keliautojai skundžiasi silpnu skrandžiu, nepratusiu prie vietinių maisto, kitus ištinka tokios problemos kaip odos nudegimas saulėje arba alergija nuo egzemą provokuojančių veiksnių, kai būdingas veido ir rankų bėrimas ir t.t.

Kalbant apie odos problemas – nudegimus ir bėrimus, verta įsidėmėti, ko gali prireikti kiekvienoje kelionėje.

Pirmiausiai rekomenduojama apskritai išvengti nesaikingo deginimosi saulėje ir jo pasekmių. Degintis kiekvienam griežtai patariama ne ilgiau negu vieną valandą per dieną. Be jokių abejonių prieš deginimosi sesiją būtina išsitepti kremu nuo saulės. Geriausias laikas degintis yra priešpiet – iki 10 valandos, ir popiet – po 15 valandos. Jeigu nepavyksta išvengti nudegimų besisvečiuojant karšto klimato šalyse, geriausias vaistas nuo nudegimų – jogurto be priedų kaukė ant pažeistų vietų.

Štai kur kas rimtesnė problema – paaštrėjusi egzema. Ši odos liga yra paveldima, tačiau niekada nežinai, kuriuo metu ir dėl kokių priežasčių ji gali smogti ir sugadinti visus planus. Tarkime, apsistojote viešbutyje, kuriame patalynei naudojami skalbimo milteliai su tam tikrais alergenais – kaip mat atsiras rankų bėrimas, o vėliau ir kaklo bei veido.

Egzemą sušvelninti gali specialūs kremai, kuriuos kiekvienas, linkęs turėti įvairius bėrimus, turi nuolatos su savimi gabentis į tolimesnes vietoves. Taip pat už egzemą atsakingi gali būti tam tikri maisto produktai, karštis, dulkės, dažikliai maiste ir t.t.

Taigi, norint išvengti panašių problemų kelionėse pirmiausiai siūlome susipažinti su savo organizmu ir jo reakcijomis į įvairius aplinkos veiksnius. Jeigu esate šviesios odos ir linkęs skaudžiai sudegti po ilgo buvimo saulėje, sutrumpinkite deginimosi laiką ir saugokitės specialias kremais. Taip pat ir apsirūpinkite egzemos atveju ir turėkite kremo sudirgintai, alergizuotai odai. Juk niekada nėra smagu, kai visas atostogas sugadina tokie paprasti dalykai ir neapdairumas.

 

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.