kelionių draudimas

Kelionės draudimas – savarankiškas apsisprendimas

kelionių draudimasNatūralu, kad planuojant kelionę į užsienį, mes galvojame tik apie teigiamas emocijas ir neišdildomus įspūdžius, tačiau draudimo bendrovės įspėja, kad nemalonūs potyriai gali užklupti atostogų metu, o nenumatytos finansinės išlaidos kaip reikiant papurtyti piniginę. Dėl kelionės draudimo kiekvienas apsisprendžiame individualiai, todėl svarbu žinoti bei teisingai įvertinti potencialias rizikas ir galimus saugiklius.

Ar kelionių draudimas būtinas?

Taip būtinas, tačiau pasitaiko atvejų, kai keliaujantys apskritai negalvoja apie kelionių draudimą arba taupo jo sąskaitą, tačiau specialistai teigia, kad jūsų kelionių draudimas pagrindiniam paslaugų paketui nekainuos brangiai, pavyzdžiui, medicininių išlaidų draudimas, galiojantis visame pasaulyje kainuoja viso labo tik  15 eurų. Žinoma, kaina gali svyruoti, priklausomai nuo draudimo bendrovės. Šis draudimas ypač aktualus, nes kelionės metu gali nutikti nemalonių įvykių – galite susižeisti ar apsinuodyti maistu, tai ypač dažnas susirgimas, keliaujant į egzotinius kraštus, prie kurių tradicinės virtuvės skonių mūsų skrandžiai tiesiog nėra pripratę. Taigi, jūsų kelionių draudimas gali apsaugoti papildomų finansinių nuotolių, tačiau tai nereiškia, kad būtina draustis dėl kiekvienos rizikos. Specialistai, prieš draudžiantis, rekomenduoja kritiškai įvertinti kiekvieną kelionę ir kylančias grėsmes jos metu.

Jei atostogas planuojate mums jau tradicinėje tapusioje Europos šalyje, pavyzdžiui, Ispanijoje, bus reikalingas vienoks kelionės draudimas, o štai, vykstant į egzotišką šalį kitame pasaulio kampelyje, teks pasirūpinti kitokiu kelionės draudimu. Visais atvejais specialistai rekomenduoja pasirūpinti medicininių išlaidų draudimu, jei kelionių metu planuojate užsiimti ekstremalia veikla, pavyzdžiui, slidinėti ar nardyti, pravers ir draudimas nuo nelaimingų įvykių ir civilinės atsakomybės draudimas. Tiesa, tokiu atveju ir jūsų kelionių draudimas kainuos brangiau, nes ekstremalia veikla užsiimantiems žmonės tikimybė susižeisti ar patirti traumą yra žymiai didesnė.

Jei nesate tikras, kokio kelionių draudimo jums gali prireikti, nepulkite draustis nuo visų potencialių rizikų ir nelaimių, nes galite stipriai permokėti. Tad visada geriau pasikonsultuoti su draudimo brokeriais arba kelionių organizatoriumi, kuris patars, koks kelionių draudimo polisas optimaliausiai patenkins jūsų lūkesčius bei poreikius, paaiškins, kokios grėsmes tyko kelionės metu ir kaip nuo jų apsisaugoti.

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.