Hepatitas B užsikrėtimas

Pavojus užsikrėsti pavojinga liga keliaujant

Hepatitas B užsikrėtimasKelionės – puikus būdas atsipūsti nuo rutinos, darbo, kartais net artimųjų. Daugybė nuostabių Lietuvos bei pasaulio vietų žada neišdildomus įspūdžius ir atsipalaidavimą. Tačiau neretai tylioji kelionių pusė – ligos bei infekcijų sukeliami uždegimai – pakerta neatsargius, riziką ir išbandymus mėgstančius keliautojus. Tai labiausiai susiję su jų nutrūktgalviškumu, siekiu išbandyti neįprastas pramogas svečioje šalyje, atsitiktinėmis pažintimis. Klastinga liga gali ne tik sujaukti visą kelionę, bet ir kaip reikiant pakoreguoti įprastinį gyvenimą po tokios išvykos. Kaip apsisaugoti ir neužsikrėsti viena labiausiai paplitusių virusinių ligų hepatitu B.

„Hepatitas B užsikrėtimas“ skamba gana grėsmingai ir būtent tokios frazės dažnai bando ieškoti žmonės, užsienyje ar atostogaudami Lietuvoje pasielgę neatsakingai, neatsargiai vietose ar su asmenimis, kurie galimai gali būti užsikrėtę šia infekcija. Taigi, esminis klausimas, kokiais būdais yra užsikrečiama hepatitu B? Priemonių ir sąlygų – ne viena.

  1. Vienas iš dažniausių ir pačių paprasčiausių būdų hepatito B užsikrėtimui – lytiniai santykiai. Ne paslaptis, jog daugelis jaunų ar net vidutinio amžiaus žmonių išvykę į užsienį stačia galva neria į atsitiktines pažintis, vakarėlius ar… lovą. Nenaudodami jokių apsaugos priemonių, jie kaip nemalonias lauktuves į gimtinę parsiveža infekciją, pavyzdžiui, hepatitą B. Taigi, net jei ir esate nuotykių ieškotojas visose gyvenimo situacijose, patariame bent minimaliai pagalvoti apie apsaugą ir savo sveikatą. To išeitis gali būti pats paprasčiausias prezervatyvas.
  2. Hepatitas B užsikrėtimas – per kraują. Labai retai, tačiau visgi, pasitaiko atvejų, kai žmogui būna skubiai perpilamas kraujas. Tai yra dar viena rizika užsikrėsti hepatitu B. Jeigu perpilamas hepatitu sergančio žmogaus kraujas ar jo produktai – garantija, kad ir pacientas susirgs šia infekcija, yra šimtaprocentinė. Taigi, bet kokiu atveju keliaudami venkite traumų. Ypač sunkiais atvejais jums gali tekti perpilti kraują, o kas gali žinoti, ar jis yra paimtas iš sveiko žmogaus.
  3. Puošiant kūną. Hepatitu B užsikrėsti nėra sunku asmenims, kurie svečiose šalyse sumano pasidaryti tatuiruotę ar užsinori įsiverti auskarą. Atrodytų šauni idėja ir išskirtinės lauktuvės, po kurio laiko gali virsti rimtu sveikatos sutrikimu. Tokiais būdais puošiant savo kūną, patiriama išorės priemonių sąveika su krauju. Deja, niekas taip pat neužtikrina, kad adatos yra sterilios ir prieš tai jų nenaudojo hepatitu B sirgęs žmogus. Taigi, net jei ir keliaujant nedingsta noras padaryti kažką „crazy“ (angl. Pašėlusio), patariame verčiau rinktis solidžiai atrodančius, visų higienos reikalavimų besilaikančius tatuiruočių ar pirsingo salonus.

 

Pagal: http://www.manopomegiai.lt/category/keliones/

 

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.