Teoriškai 9 mėnesiai – gana ilgas laiko tarpas, tačiau vienu svarbiausių gyvenimo periodų – belaukiant šeimos pagausėjimo, šis prabėga nepastebimai. Ypač jei tai – pirmagimis. Užtrunka ne tik kraitelio supirkimas nuo nulio, bet ir…teorinis pasirengimas tam. Be abejonės viena svarbiausių pirkinių – vežimėliai. Šis tampa neatskiriama nuolatinių jūsų ir mažylio kelionių dalimi – kasdienių į parką ar gerokai tolimesnių.
Nusiteikite, jog šis pirkinys gerokai patuštins šeimos biudžetą – kokybiški, žinomo prekinio ženklo vežimėliai gali kainuoti 1500 EUR ar net daugiau. Tikrai ne visi išgali leisti tokią sumą, tačiau kas sakė, jog būtina pirkti naujutėlį vežimėlį? Kokybiškas vežimėlis atitarnauja maždaug 3 vaikų auginimui, tad taupantiems rekomenduojama pirkti dėvėtą, bet geros firmos, o ne naują, tačiau abejotino patvarumo.
Kaip ir bet kokioje srityje, taip ir kalbant apie vežimėlius, vyrauja tam tikros mados tendencijos. Malonu, kai į stilingą vežimėlį gatvėje atkreipia dėmesį, tačiau daug svarbiau, kaip kelionės metu joje jaučiasi kūdikis bei šį stumianti mamytė ar tėvelis. Kiekviena kelionė garantuos teigiamus įspūdžius, jei rinkdamiesi vežimėlį atkreipsite dėmesį į:
- Kokiu metų laiku vežimėlis bus stumiamas „į trasą”.
Tradiciškai kelionių su mažyliais piku laikomas šiltasis sezonas – pavasaris, vasara, ankstyvas ruduo. Džiaugdamiesi, jog galėsite mėgautis oru, nepamirškite atkreipti dėmesį, ar vežimėlis turi pakankamo dydžio stogelį, suteikiantį apsaugą nuo saulės, lietaus bei kitų įkyrių faktorių, o jo sienelės plonos ir pralaidžios orui – taip vaikui užtikrinsite komfortišką kelionę. Vėlyvesnis ruduo bei žiema – ne priežastis sėdėti tarp keturių sienų: juk ir tada pasitaiko gražių saulėtų dienų. Tiesa, tokiu atveju būtina pasirūpinti, jog vežimėlis būna uždaresnis, o jo sienelės – pagamintos iš neperpučiamo audinio.
- Kokia paviršiaus danga bus dažniausiai važinėjama.
Aišku, jog su vaikeliu planuojate daug išvykų – į kaimą, prie jūros, ežero ar į kitą miestą. Tačiau didžiausią dėmesį turėtumėte skirti paviršiaus dangai, kuri yra arčiausiai gyvenamosios vietos bei trasoje, kuria vežimėlį stumdysite dažniausiai – nuo to priklauso ratų pasirinkimas. Gyvenantiems betono „džiunglėse”, kur keliai padengti asfaltu, rekomenduojami vežimėliai su nedideliais, manevringais ratais. Duobėtame kelyje nepamainomi dideli, pripučiami ratai, smėlėtame – ratai su guoliais.
- Koks vežimėlio svoris?
Daugumos mėgstami vežimėliai transformeriai – atstojantys lopšį, sportinį vežimėlį ir automobilinę kėdutę. Deja, šie yra pakankamai sunkūs. Įvertinkite, ar mama (kuriai dažniausiai toks darbas tenka) bus pajėgi transportuoti vežimėlį iš namų į automobilį (puiki mankšta, tačiau kai prieš akis dar laukia ilga kelionė, reikėtų nepersitempti). Jei norite būtent tokio vežimėlio, tačiau gyvenate daugiabutyje, kuriame nėra lifto ar planuojate dažnas keliones, ieškokite kompromiso: į namus neškite tik lopšį (kitą dalį palikite automobilyje) arba įsigykite vadinamąjį skėčio formos vežimėlį, idealiai tinkantį kelionėms.
Vaikelio gimimas anaiptol nereiškia izoliacijos tarp keturių sienų. Kasdienybę papildys nuolatiniai pasivaikščiojimai gryname ore, tačiau nereikės atsisakyti ir tolimesnių išvykų. Svarbiausia pasirūpinti tinkamu vežimėliu, užtikrinančiu komfortą tiek mažyliui, tiek tėveliams.