Pervalka – pati mažiausia, ramiausia ir bene jaukiausia Kuršių nerijos gyvenvietė, įsikūrusi Pervalkos įlankoje prie Kuršių marių, tarp Preilos ir Juodkrantės. Mūsų dienomis Pervalkoje gyvena tik apie 40 nuolatinių gyventojų. Šią gyvenvietę įkūrė buvusių Naglių ir Karvaičių kaimų gyventojai po to, kai jų gimtieji kaimai buvo užpustyti smėlio. Šalia naujai kuriamos gyvenvietės žvejai iš marių savo laivus pervilkdavo į jūrą. Tad nuo seno ši vieta ir buvo vadinama Pervelka.
Tradiciškai visais laikas pagrindinis vietos gyventojų verslas buvo žvejyba. Tačiau mūsų dienomis čia taip pat klesti turizmas, o vietiniai gyventojai užsiima kambarių nuoma poilsiautojams. Vasaros sezonas Pervalkoje neilgas – paprastai prasideda liepos viduryje, o iki rugpjūčio pabaigos kurortas vėl ištuštėja. Tačiau Pervalkoje ramybę ir poilsį surasti galima įvairiais metų sezonais, nors pati gyvenvietė ir nėra didelė, tačiau kambarių nuoma Pervalkoje veikia ištisus metus.
Tiesa, aktyvių ir triukšmingų pramogų čia nėra. Tad šį kampelį renkasi tikrieji ramybės ir gamtos mylėtojai. Iš vakarų pusės gyvenvietę supa miškas ir kopos, o iš rytų – Kuršių marios, šiaurėje ir pietuose gyvenvietę saugo didieji Preilos įlankos kyšuliai – tai Arklių ragas ir Pervalkos ragas. Pervalkoje iki mūsų dienų išliko senasis linijinis gyvenvietės planas, tai yra, čia lygiagrečiai marioms driekiasi vienintelė gatvė, aplink ją sustatyti šiam kraštui būdingi namai, kurių galai orientuoti į marias. Pervalkoje išlikę dar XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios statinių, čia yra valčių prieplauka, pažintinis takas veda į šiauriau nusidriekusias mirusias kopas, per gyvenvietę vingiuoja Neringos dviračių takas. Ties įvažiavimu į gyvenvietę stovi Eduardo Jonušo išskaptuota ąžuolinė Liudviko Rėzos skulptūra, čia pastatyta 1975 m. ir žvelgianti į po smėliu palaidotą Karvaičių kaimą. 1900 m. Pervalkoje buvo pastatytas Žirgų rago švyturys. Švyturys įrengtas mariose, nedidelėje dirbtinai supiltoje salelėje. Jis buvo du kartus perstatytas ir šiuo metu vis dar veikia, jį pasiekti galima laivu. Kam įdomu, pietinėje gyvenvietės dalyje gali apžiūrėti senąsias kapines. Tad poilsiautojams čia tikrai yra kur ramiai pavaikštinėti ir pasigėrėti unikaliu mūsų šalies kampeliu.