kelionės į Barį

Neatrastas Italijos perlas – Baris

kelionės į BarįSu kuo jums asocijuojasi žodis „Italija“? Makaronai, Koliziejus, Roma ar Milanas. Visa tai – ypač populiarūs ir visam pasauliui žinomi Italijos miestai, valgiai ar istoriniai paminklai. Tačiau retas kuris žino apie Apulijos regioną ir jame įsikūrusį nuostabų miestą – Barį. Nuoširdumu ir vietinių dosnumu garsėjantis miestas Italijos pietuose ima traukti vis daugiau žmonių iš viso pasaulio. Pavargusiems nuo greito gyvenimo ritmo, nuolatinių mados tendencijų, miesto šurmulio, patariame ieškoti kelionės į Barį. Nustebsite, kokios malonios gali būti atostogos nedideliame ir dar gana nepopuliariame kampelyje.

Baris – ekonomiškai silpnesnis kraštas už likusią Italijos dalį. Tačiau tai atperka begalinis vietinių paslaugumas, energija ir nuostabaus grožio gamta. Nedidelis pietų Italijos miestas – Baris – turistams visuomet gali pasiūlyti nuostabų valgių asortimentą. Tiesa, jis yra kiek kitoks, nei įprasta šiauriniams Italijos regionams. Kitoks ta prasme, kad čia visko žymiai daugiau. Maisto produktai, prieskoniai, pagrindiniai patiekalų receptai galbūt ir yra tokie patys ar panašūs, bet įvairiausiais patiekalais, užkandomis, desertais ir panašiai nukloti vietinių italų Baryje stalai nustebins net visko mačiusius. Mums, lietuviams, maistas dažniausiai yra šventas reikalas, deja, net ir sunkiausių virškinimo prasme patiekalų matę Lietuvos žmonių skrandžiai Baryje neretai sustoja. Pačių įvairiausių skonių deriniai, daugybė kalorijų ir nepamirštami gomurį ilgam pakutenantys valgiai kelionės į Barį metu dar ilgam nepasimirš. Tiesa, nepamirškite – šiukštu neatsisakykite paragauti vieno ar kito patiekalo. Ragauti privaloma viską, nors ir po truputį, antraip šeimininkai gali rimtai supykti. Taip, kaip būdinga itališkam temperamentui.

Baris yra kur kas ramesnė vieta nei daugelis Italijos vietų. Tokie miestai kaip Roma ar Milanas žavi savo šurmuliu, miestų didingumu, tačiau, jei jus vilioja tikroji Italija su visa savo energija, keliaukite piečiau – į Barį! Čia neabejotinai vieną didžiausių įspūdžių paliks paplūdimiai, uolos, nacionalinis parkas.

Verta atsiminti ir tai, kad praktiškai visi vietiniai pietuose (ir, natūralu, pačiame Baryje) nemoka anglų kalbos. Net italų kalba, kuria jie kalba yra labiau dialektas, kuriame daugiausiai susimaišo graikų ir lotynų kalbos, randamas vienas kitas prancūziškas žodis. Tačiau rankų gestai ir mimikos padeda perlipti šį barjerą.

Be galo draugiški vietiniai visuomet pavaišins jus kava ar pilna lėkšte makaronų.

Na o pabaigai šiek tiek lietuviško prieskonio: kelionės į Barį metu nepamirškite užsukti į Šv. Mikalojaus baziliką. Joje yra ir žymių Lietuvos valdovų Žygimanto Senojo bei jo žmonos Bonos Sforzos palaikai bei tai žymintis antkapis.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.