kelionės į Gruziją

Lietuvių kišenėms prieinamas kurortas – Batumis

kelionės į GruzijąGruziją daugelis lietuvių linkę vertinti labai teigiamai. Lygiai taip pat glaudų ryšį lietuviams jaučia ir patys gruzinai. Todėl bent kartą apsilankius nuostabios gamtos ir kalnų šalyje – Gruzijoje – neabejotinai patirsite paprastų žmonių nuoširdumą ir simpatijas. Nes juk keliautojas – iš Lietuvos…

Tačiau prieš bet kokią kelionę daugelis lietuvių vis dar skaičiuoja savo finansus: ar jis galės leisti sau tokį malonumą, ar visgi turėtų apsiriboti paprastesnėmis kelionėmis kur nors Lietuvos užmiestyje, prie ežero. Abejojančius dėl didelių išlaidų, norime nuraminti: Gruzijoje kaina daugeliui prekių ar pramogų tikrai nesikandžioja. Viskas, kas jums gali kainuoti daugiau pinigų, tai lėktuvo bilietai ar gidai, jeigu leidžiatės į pažintinę kelionę. Visa kita, pradedant nuo maisto, transporto ir baigiant pramogomis ar viešbučiais jums kainuos panašiai tiek, kiek ir nuvykus į Lietuvos pajūrį ar kaimyninių šalių kurortus.

Daugelio įvardijama kaip pigi šalis – Gruzija vilioja savo miestais ir nuostabia gamta. Prie Juodosios jūros įsikūrusi valstybė daugiausiai turistų priima į kelis pagrindinius, didžiausius, šalies miestus. Tai – Tbilisis, Kutaisis, Batumis. Pastarasis keliautojus sužavi įspūdingais moderniais statiniais ir daugybe pramogų, kurios nesibaigia kiaurą parą.

Trumpai apie vieną gražiausių Gruzijos miestų – Batumį: vos per 20 km nuo Turkijos sienos nutolęs  miestas apdovanotas priėjimu prie Juodosios jūros. Miesto gamtos grožis, tolumoje įžiūrimi kalnai bei daugybė pramogų viliote vilioja daugybę keliautojų iš viso pasaulio. Kasmet Batumyje apsilanko tūkstančiai žmonių ne vien iš pačios Gruzijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš kur kas tolesnių valstybių. Batumis yra vienas stambiausių Gruzijos mašinų, maisto bei naftos pramonės centras. Vien dėl daugybės įmonių bei fabrikų, šiame mieste veiksmo visada yra užtektinai. Dėka palankaus klimato bei dirvožemio, Gruzijoje auginama arbata. Ji taip pat džiovinama ir fasuojama į arbatos pakelius Batumyje, iš kurio vėliau keliauja į užsienio kraštus. Be to, šalyje kasmet užauginamas gausus vaisių bei sulčių derlius. Visa tai paverčiama į sultis. Batumio miestas turi savo oro uostą, iš kurio į svečias šalis eksportuojama nafta. O kur dar daugybė kitų pramonės šakų – mediena, baldai, avalynė, tekstilė, poligrafija, laivų statyba ir pan. Taip pat miestas garsėja ir kaip kultūros bei mokslo centras. Apsilankę Batumyje būtinai aplankykite daugybę muziejų, delfinariumą, Adžarijos muziejų, milžinišką botanikos sodą.

Turistams Gruzijoje kaina kad ir kur jie beeitų ar kad ir ką beveiktų – džiugina. Ypač Batumyje. Kai kurie keliautojai sako, kad šis miestas šiek tiek primena Los Andželą: greitas miesto ritmas, kazino, lemputės, daugybė pramogų, šiuolaikiškų pastatų visa tai užburia ir vilioja. O dar geriau, kad atostogos Gruzijoje kaina prilygsta vidutinio brangumo nepamirštamas visam gyvenimui nuotykius!

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.