kipras

Malonumai Afroditės saloje

Legendomis apipinta graikų deivė Afroditė stebima iki pat šių dienų. Tiesa, taip kartais vadinama Kipro sala. Nuostabūs gamtos vaizdai ir švelnus oras ko ne kiaurus metus, – visa tai galima rasti visai nedidelėje Kipro respublikoje. Keliauti į šią salą galima turint įvairių tikslų, tačiau vienas populiariausių – poilsinė kelionė į Kiprą. Amžinoje pavasario saloje, mitais ir legendomis apipintos Afroditės saugomoje saloje laikas tarsi sustoja ir galima mėgautis nuostabiomis atostogomis.

kipras

Lietuvoje, kai didelę metų dalį lyja, Kipras džiugina šiltais orais kad ir kada ten nuvažiuotumėte. Jokių darganų ar vėsumos. Ar galite tai įsivaizduoti? Poilsinė kelionė į Kiprą, arba dar kitaip žinomą Afroditės salą, būtent tai ir garantuoja.

Kipras yra trečia pagal plotą Viduržemio jūros sala. Iš viso pasaulio kiekvienais metais čia plūsta tūkstančiai turistų iš viso pasaulio, pasiilgusių to saldaus žodžio „atostogos“. Žadą atimančios gamtos apsuptyje ilsėtis galima tarsi karaliams, o apsistojus viešbučiuose galima gauti vieną geriausių aptarnavimų. Ne vien puiki gamta, bet ir unikali kultūra pakeri keliautojus ir apdovanoja nepamirštamais įspūdžiais.

Įdomu tai, kad visai nedidelėje Kipro saloje telpa net dvi Respublikos. Vienoje pusėje Kipro respublika, kitoje – Turkijos respublika. Žinoma, per kelis šimtus metų šios dvi skirtingos kultūros glaudžiai susipynė ir dabar čia vietiniai kalba tiek graikiškai, tiek turkiškai, tiek angliškai ar rusiškai.

Kipre gausu antikinės Graikijos architektūros palikimo. Atvykus į Kiprą nors ir planuojama didžiąją dalį laiko praleisti ramiai, vis tiek vertėtų aplankyti bent vieną iš šių objektų. Tai – unikalūs gamtos kampeliai, ypač daug vietų, kurios dvelkte dvelkia mitologija, ir, kas be ko, – nuostabūs paplūdimiai. Taigi, jeigu norite, kad Jūsų poilsinė kelionė į Kiprą asocijuotųsi su nepamirštamais įspūdžiais aplankykite:

– LARNAKĄ. Miestelis, kuriame viskas alsuoja finikiečių laikų dvasia. Seni namai, dar senesnių pastatų liekanos bei lig šiol čia gyvenantys vietiniai palieka išties šiltus įspūdžius.

– TROODOS bažnyčios. Kipre Troodos regione stybso nuostabūs kalnai, o juose esančios bažnyčios garsėja savo freskomis. Šis architektūrinis paminklas įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

–  NIKOSIJA. Tai – Kipro sostinė ir vienos gražiausių pasaulyje katedrų savininkė. Daugiau nei 500 metų, tiek yra Šv. Sofijos katedrai, kurią privalo pamatyti kiekvienas.

– PAFOSAS. Meilės ir grožio deivės Afroditės gimtinė. Jeigu tikėsime legendomis, būtent šioje vietoje gimė mitinė dievybė. Taip pat čia gausu ir kitų archeologijos paminklų: Odeono teatras, Agoros miestelio sienos, vyndarystės dievo Dionizo vila.

Poilsinė kelionė į Kiprą tikrai neprailgs, jeigu savo poilsį paplūdimiuose derinsite su kelių žymių vietų aplankymu. Pažadame, tikrai nepasigailėsite.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.