Vilrufas

Kolektyvo atostogos: ir poilsis, ir padidėjęs darbingumas

VilrufasPrieš Kalėdas ir artėjantį penkių dienų ilgąjį savaitgalį visi kalba apie stresą darbe, apie tai kaip reikia viską spėti norint tas kelias dienas pailsėti, o tai reiškia kelias savaites besitęsiančius alinančius viršvalandžius. Darbai lieka darbais ir kiekvienas verslininkas pagrįstai nori juos atlikti laiku, tačiau kartais tereikia sustoti, užsimerkti, atsikvėpti ir pailsėti. Kelios dienos nesukels bankroto, tačiau leis pailsėti pakankamai, kad po jų sugrįžtume su dar didesniu jėgų, energijos ir idėjų antplūdžiu. Tuo jau ne kartą įsitikino prekybos ir statybos pramonės srityje dirbantis įmonės Vilrufas kolektyvas.

Kolektyvo atostogos – tai pora dienų ar net visa savaitė, kuomet įmonė sustabdo darbus ir visas kolektyvas išvyksta iš anksto suplanuotų atostogų. Stengiamasi planuoti taip, jog vyktų su antrosiomis pusėmis ir vaikais. Taip darbuotojai ne tik pailsi, atsipalaiduoja, pabendrauja ir susibendrauja neultralioje aplinkoje, tačiau pabūna ir su šeima.

Žinoma, masinis išvykimas padrybsoti prie jūros kolektyvui naudos neduotų, todėl kolektyvo atostogos yra kiek specifinės. Jos organizuojamos aplink tam tikrus profesinius renginius, pavyzdžiui, konferencijas ar parodas. Arba vykdomi komandos formavimo (ang. team building) užsiėmimai, po kurių jau laisvi vakarai su laisva programa.

Suprantama, jog ilgai tokios atostogos trukti negali, todėl apsiribojama keliomis dienomis ar savaitgaliu. Lėšas atostogoms skiria įmonė arba bent iš dalies padengia pagrindines išlaidas. Todėl darbuotojams, kurie taupo ir vengia atostogų, tai būna puiki galimybė bent truputį pailsėti ir pasikrauti naujų jėgų darbams.

Tokių kolektyvo atostogų, anot Vilrufas darbuotojų, nauda pastebima. Didelėje įmonėje, kur įprasta darbuotojų kaita arba darbuotojai dirba komandomis ir retai susitinka su visu kolektyvu, tai būdas susipažinti ir užmegzti draugiškus ryšius. Siekiant komandinio darbo efektyvumo reikia ne tik pažinoti žmogų, bet ir juo pasitikėti. Po komandos formavimo užsiėmimų darbuotojams daug paprasčiau bendrauti tarpusavyje, užduoti klausimus ar teirautis patarimo. Vyksta sklandesnė komunikacija ne tik su kitais darbuotojais, bet ir su vadovais. O tai daro didelę įtaką įmonės darbų efektyvumui bei pelningumui. Tad dažniausiai pora dienų nedarbo atneša daugiau naudos nei darbas be atostogų.

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.