Kelionių agentūros

Keliones Lietuvoje esame įpratę organizuoti patys, tačiau keliaudami į užsienio šalis visus rūpesčius mieliau patikime kelionių agentūrai. Kelionių agentūros Lietuvoje yra labai populiarios dėl daugelio priežasčių.

Kelionių agentūros Lietuvoje yra labai populiarios dėl kelių priežasčių. Turbūt svarbiausia jų – laiko kelionės organizavimui stoka. Kita priežastis – kalbos nežinojimas ir baimė susidėti su sukčiais užsienyje. Dar viena priežastis – informacijos apie kelionės tvarką ir paslaugų rezervavimo tvarkos nežinojimas. Pačiam kelionę organizuoti yra pigiau, tačiau pečius slegia didesnė atsakomybė – kas bus, jei nuvyksime ne į tą viešbutį arba nusipirksime paslaugas, kurios teikiamos nekokybiškai?

Kelionių agentūros uždarbis

Visuomenėje populiari nuomonė, kad kelionių agentūros labai gerai uždirba. Iš tikrųjų, tai nėra visiška tiesa. Poilsinės kelionės užsienyje yra pelningos, tačiau vien dėl to, kad jų kaina didelė. Lietuvoje yra tik keli kelionių organizatoriai, su kuriais dirba visos kelionių agentūros. Kokias nuolaidas sugeba išsiderėti, toks ir pelnas. Paprastai pelnas nuo kiekvienos parduotos kelionės į Egiptą, Tunisą, Turkiją ar kitą lietuvių pamėgtą šalį tesiekia vos 10 procentų nuo kelionės kainos. Jei kelionių agentūra nori suorganizuoti kokią akciją ir dar suteikti nuolaidos, tai daro agentūrinio mokesčio sąskaita arba mažina pelno procentą.

Kelionių įsigijimas vis labiau kompiuterizuojamas, perkant internetu taikomos didesnės nuolaidos siekiant sumažinti kelionės agentūros darbuotojo kaštus. Dažniausiai į kelionių agentūros biurą užeiti jau nebereikia, nes viskas daroma telefonu ir el. paštu.

Kelionių agentūros – organizatoriai

Kelionių agentūros Lietuvoje parduoda ne tik poilsines keliones, bet ir pažintines. Europą per pora dienų galima apvažiuoti autobusu, tad yra nemažai agentūrų-organizatorių, kurie keliones organizuoja patys. Tai gali būti reguliarios kelionės kas savaitgalį į Vokietiją, Austriją, Čekiją, Lenkiją, Italija, Kroatiją, Ispaniją ir kitas Europos šalis. Taip pat organizuojamos vienkartinės kelionės į Afriką arba Aziją – tik tada, kai surenkama žmonių grupė. Egzistuoja ir užsakomosios kelionės, kai grupė žmonių ar įmonė samdo kelionių agentūrą suorganizuoti kelionę į pasirinktą šalį ar regioną. Taip dažniausiai organizuojamos tolimos kelionės į Pietų Ameriką, JAV, Australiją. Organizavimo paslaugos yra kur kas pelningesnės, tad natūralu, kad tokioms kelionėms negalioja sezoniškumas.

Kelionių agentūros organizuoja kelione Lietuvoje

Kelionių agentūros Lietuvoje dirba dar viena kryptimi – organizuoja vietines vienos ar dviejų dienų ekskursijas. Jų klientai – į Lietuvą atvykstantys užsieniečiai, norintys susipažinti su Lietuva iš arčiau. Nors užsieniečiai – didžioji dalis tokių agentūrų klientų, organizuojamos kelionės ir lietuviams, norintiems pažinti savo šalį. Tokių kelionių kainos nėra didelės, tačiau jos puikiai gelbsti kelionės agentūrą ne sezono metu – žiemą, kai Lietuvos gamtos grožiu gali gėrėtis tik vietiniai gyventojai arba plačių pažiūrų užsieniečiai. Populiariausios kelionės Lietuvoje – į alaus tradicijomis garsėjančią Šiaurės Lietuvą – Biržus, prie jūros (Šilutė, Rusnė, Klaipėda), literatūriniai maršrutai po įvairius miestelius ir kaimus, kuriuose gimė ir užaugo iškilūs Lietuvos poetai, rašytojai ir kalbininkai, Panemunės regionas – piliakalniai ir išlikusios pilys.

Nors Lietuva – nedidelė šalis, ją apvažiuoti automobiliu ar autobusu galima vos per vieną dieną, pamatyti čia yra daug ką. Kelionės agentūros tikrai turi ir turės nemažai darbo, ypač kai kasmet daugėja turistų iš užsienio srautai, o lietuviai vis dažniau renkasi atostogas keliaudami.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.