Keliones rekomenduojama planuoti iš anksto, nepasitikint paskutinių minučių pasiūlymais, kurie kartais nėra pigiausi ir geriausi.
Sunkmetis dauguma žmonių išmokė ne tik taupyti, bet ir atsakingiau rinktis prekes bei paslaugas. Tarp jų ir keliones į pamėgtus šiltuosius kraštus Turkiją, Egiptą, Ispaniją, Tailandą. Dar prieš keletą metų poilsinės kelionės buvo perkamos paskutiniu metu – per “paskutinės minutės” pasiūlymus. Vyravo nuomonė, kad paskutiniai pasiūlymai yra pigiausi, nes kelionių agentūroms reikia juos išparduoti. Pastaruoju metu paaiškėjo kitokios tendencijos atostogų rinkoje.
“Paskutinės minutės” keliones keičia išankstiniai pasiūlymai
Gruodžio-sausio mėnesiais kelionių agentūros organizuoja pirmąjį išankstinių poilsinių kelionių pardavimo etapą, kurio metu parduodamos kelionės su 30 ir daugiau procentų nuolaida. Būtent šiuo laikotarpiu labiausiai apsimoka įsigyti keliones į Turkiją, Egiptą, Tunisą, Tailandą ir kitas populiarias atostogų šalis, į kurias lietuviai važiuoja po kelis kartus. Kodėl kelionės tokios pigios? Kelionių agentūros dirba ištisus metus, tačiau Lietuvoje yra labai aiškus atostogų sezonas nuo balandio iki rugpjūčio. Prasčiausiai sekasi žiemą, kai atostogas užsakinėja vienetai, o kelionių agentūroms reikia išgyventi. Tokiu būdu vykdomos išankstinio kelionių pardavimo akcijos, kurių metu susirenkami avansiniai mokėjimai. Jie ir tampa pagrindiniu kelionių agentūros išgyvenimo šaltiniu. Likusios sumos sumokamos mėnesį prieš kelionę, tad nenuostabu, kad būtent gegužės mėnesio kelionėms taikomos didžiausios nuolaidos. Gegužės kelionės išlaiko agentūras visą balandį. “Paskutinės minutės” pasiūlymai būna pateikiami likus mėnesiui ar net mažiau iki kelionės datos, bet jau su mažesne nuolaida. Taigi perkant iš anksto kelionė į tą patį viešbutį išeina pigesnė.
Kaip planuoti keliones?
Planuojant kelionę yra svarbu numatyti keletą dalykų. Geriausiai susirašyti juos ant popieriaus lapelio ir ieškant pasiūlymų žiūrėti, ar atitinka daugumai iškeltų reikalavimų.
1. Kiek žmonių važiuoja? – jei važiuojate su draugais ar giminaičiais šis faktorius yra labai svarbus, nes vietų skaičius viešbučiuose ir lėktuvuose yra ribotas.
2. Kaip pasiskirsto keliautojai po kambarius? – Važiuojant dviese tai visai neaktualu, tačiau vykstant su šeima prasideda įvairūs niuansai su vaikų amžiumi, pristatomomis lovomis. Kartais gali būti taip, kad imti 2 dviviečius kambarius labiau apsimoka, negu vieną šeimyninį.
3. Ką planuojate veikti per atostogas? – turite iš karto nuspręsti, kaip praleisite atostogas. Gulėsite visas dienas prie jūros? O gal užteks pagulėti prie baseino? Skaitysite knygas ir gurkšnosite alkoholinius kokteilius? Gal užsisakysite kelias pažintines keliones iš vietinių ekskursijų organizatorių? Nuomositės automobilį ir šalį bandysite pažinti patys? Ar vakarus leisite viešbutyje, ar mėgausitės kurorto naktiniu gyvenimu? Atsakymai į šiuos klausimus padės nuspręsti dėl viešvučio vietos ir tipo.
4. Koks viešbučio tipas reikalingas? – Priklausomai nuo jūsų veiklos, pasirinkite viešbučio vietą, tipą, maitinimą. Jei planuojate pasyvų poilsį, verta rinktis “viskas įskaičiuota” viešbučius prie pat jūros. Jei norite aktyvaus poilsio, tiks “pusryčiai ir vakarienė” viešbučiai, kurie gali būti kiek toliau nuo jūros. Jei domina naktinis gyvenimas, užteks viešbučio su pusryčiais miesto centre arba apartamentų, kuriuose patys būsite atsakingi už maitinimąsi.
5. Kokia šalis? – Šalis nusprendžiama tik po kitų svarbių dalykų, nes visur yra daugybė dalykų, kuriuos verta pamatyti.
6. Kiek pinigų galite skirti? – Pinigus mokate ne už keliones, o už įspūdžius ir atsiminimus, kuriuos gausite. Kartais užtenka 7 dienų prabangiame viešbutyje, o kartais galima pasitenkinti ir prastesniu viešbučiu, bet apsistojant 14 dienų, per kurias patiriama daug malonių akimirkų. Visa tai atsiremia į pinigus. Savo išlaidas galite mažinti “paaukodami” atostogų dienų skaičių.
Atsakę į visus klausimus turėsite aiškų vaizdą kokias keliones galite sau leisti ir taip bus paprasčiau išsirinkti.