kelioninės prekės

Kelioninės prekės turistiniam žygiui: kuo reikėtų pasirūpinti iš anksto?

kelioninės prekėsTiems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį ir gamtą – turbūt turistiniai žygiai yra ne tokia jau ir reta pramoga. Lietuvoje, kur gausu gamtos, vandens telkinių ir miškų bent kartą sudalyvauti turistiniame žygyje, turbūt privalu kiekvienam gyventojui. Turistinių prekių parduotuvių tinklai akivaizdžiai įrodo, jog susidomėjimas tokiomis pramogomis kiekvienais metais tik didėja. Tačiau tiek ruošiantis į tokią išvyką pirmą kartą, tiek esant užkietėjusiam mėgėjui, naudinga žinoti, kokios kelioninės prekės tokiam žygiui reikalingos. Svarstote, ką verta imti, o ko geriau atsisakyti? Kad sąrašas būtų tinkamas ir nieko nepamirštumėte, kviečiame pasitikrinti, ar apie viską pagalvojote.

  • Kelioninis kilimėlis. Turbūt kiekvienas, bent kartą pabuvojęs gamtoje žino, jog turistiniams žygiams skirtas kilimėlis visuomet yra reikalingas žygio kompanionas. Dažnai manoma, jog turistiniai kilimėliai skirti naudoti tik palapinėse, tačiau taip tikrai nėra. Pasirūpinę tinkamu kilimėliu, galėsite patogiai atsisėsti poilsiui, ruošiant maistą ir nesijaudinti dėl drėgnos ar šaltos žemės. O naktį tikrai džiaugsitės kilimėlio sulaikoma šiluma.
  • Miegmaišis. Jei į kelionę išsiruošiate su nakvynę, būtinai pasirūpinkite tinkamu miegmaišiu. Jį geriausia rinktis pagal tai, koks yra metų laikas. Vasarai puikiai tiks lengvas miegmaišis, kuris leis patogiai išsimiegoti. Tuo tarpu šaltuoju metų laiku reikėtų rinktis šiltesnį miegmaišį. Tuomet tikrai naktį nesušalsite. Svarbu atminti, kad nepaisant to, kokiu metų laiku turistaujate, rinkitės patogų ir nesunkiai sveriantį miegmaišį. Jį bus patogu suvynioti, pritvirtinti prie kuprinės ir nebus sunku nešioti žygio metu.
  • Sausas kuras. Net jei manote, kad pasirūpinote viskuo, kas reikalinga žygiui, dar kartą pagalvokite, ar nepamiršote kelioninės prekės, kuri padės pasirūpinti šiltu maistu. Tam geriausiai tinka sausas kuras. Tai medžiaga, kuri atspari drėgmei, itin greitai užsidega ir skleidžia daug šilumos. Tad uždegus sausą kurą galėsite ne tik pasišildyti maistą, bet ir sušalusias bei pavargusias rankas. Sausą kurą galima deginti ir palapinėje, jei turite nedegų pagrindą.
  • Prožektorius. Dar vienas svarbus kompanionas žygio metu – prožektorius. Tai puikus įrankis įvairioms situacijoms išspręsti. Kai keliaujate su nakvyne arba žygiuojate miškais, prožektorius gali būti įrankis, kuris padės išspręsti daug sudėtingų situacijų. Juo galėsite pasišviest kelią sutemus, surasi reikalingus daiktus palapinėje ar patikrinti uolos gilumą. Tinkamą žygiui prožektorių geriausia įsigyti turistinėje parduotuvėje, kur parduodamos žygiams skirtos kelioninės prekės.

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.