paryžius

Kelionės. Paryžius

Nukeliauti į Paryžių svajojame turbūt kiekvienas, juk tai meilės ir romantikos miestas. Jame gausu parkų, muziejų, architektūrinių paminklų. Keliones metu verta aplankyti Eifelio bokštą, Eliziejaus laukus, Triumfo arką ir kitas įdomybes.

paryžius

Prancūzijos sostinėje, Paryžiuje, daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukia Eifelio bokštas, pastatytas ant Senos upės kranto. Bokštas buvo pastatytas 1889 metais, ruošiantis Paryžiuje rengiamai Pasaulinei parodai, kaip laikinas statinys. Tačiau, kaip matome, jis tebestovi ir šiandien, nors norinčiųjų jį nugriauti buvo ne vienas. Negana to, Eifelio bokštas tapo lankomiausiu objektu žemėje. Bokšte yra trys platformos su apžvalgos aikštelėmis bei kavinėmis. Pirmosios aikštelės aukštis – 57 metrai virš žemės, o ją pasiekti galima įveikus 345 laiptelius arba pakilti liftu. Antroji apžvalgos aikštelė yra 115 metrų aukštyje, o trečioji – 276 metrų aukštyje. Giedromis dienomis iš jų atsiveria vaizdas į Paryžių net 60 km spinduliu.

Kelionės į Paryžių metu kiekvienas turistas scuba aplankyti Eliziejaus laukus. Tai žymiausia šio miesto gatvė, kurioje gausu jaukių kavinukių, brangių restoranų ir prabangiausių parduotuvių. Joje esančiuose kino teatruose vyksta didžiausios filmų premjeros. Čia vyksta įvairūs renginiai sporto ir mados mėgėjams, Prancūzijos Nepriklausomybės paradas, Naujųjų Metų šventės. Eliziejaus laukai driekiasi nuo Paržiaus Santarvės aikštės iki Triumfo arkos.

Kelionės metu aplankyti verta ir Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, kurios statyba truko beveik 200 metų. Katedros viduje yra dvidešimt devynios koplyčios, kuriose nemažai XVII-XVIII amžiaus meno kūrinių.

Lutecijos arena yra mažiau turistų žinomas objektas, tačiau tikrai vertas aplankyti. Tai didingo romėnų amfiteatro liekanos. Arena buvo pastatyta I amžiuje. Tais laikais tai buvo neįprastas ir įspūdingas pastatas net ir pagal aukščiausius romėnų standartus.

Pompidou centre įsikūręs Nacionalinis šiuolaikinio meno muziejus, visuomenės informavimo biblioteka ir kitos įstaigos. Jis ypatingas tuo, kad visi jo konstrukciniai elementai, santechnikos ir oro kondicionavimo įrenginiai, funkciniai elementai ir elektros laidų sistema, netgi visi lankytojų transporavimo įrenginiai, kurie įprastai yra slepiami viduje, buvo iškelti į išorę. Ir tai padaryta elegantiškai bei sumaniai. Dėl savo panašumo į naftos platform pastatas pradžioje miestiečių buvo smarkiai kritikuojamas, tačiau daugeliui turistų kelia didžiulę nuostabą ir susižavėjimą.

Paryžius – nuostabi vieta tiek poilsiui, tiek pramogoms. Iškokite pigios kelionės, paskutinės minutės pasiūlymų arba diesiog užsisakykite arba susiplanuokite kelionę patys.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.