valiutų skaičiuoklė

Vykstame į šiaurės Lenkiją. Ką verta aplankyti?

Daugybė į Lenkiją važiuoja apsipirkti ir nė nesusimąsto kiek nuostabaus grožio lankytinų vietų yra šioje šalyje. Lietuviams patogiausia vykti į šiaurės Lenkiją, kurioje lankytini objektai įtiks net ir įnoringiausiam skoniui. Tai ir ežeringasis Mozūrų kraštas ir gotikinės pilys, Baltijos pajūrio kopos bei galybė įdomiausių istorinių vietovių. Prieš vykdami į Lenkiją, nepamirškite, kad ji euro įsivedusi neturi. Šios šalies valiutas yra zlotas, todėl turėkite šių pinigų kartu su savimi. Jeigu šalia neturite skaičiuotuvo, padėsiančio suskaičiuoti, kiek tiksliai pinigų jums keistis, atliekant ši darbą jums pagalbos ranką išties valiutų skaičiuoklė, esanti internete. Dabar kiek plačiau pakalbėkime apie įdomiausias ir turistų labiausiai mėgstamas šiaurės Lenkijos vietas.

Šv. Lipkos arba kitaip – Šventaliepės vienuolynas drauge su bažnyčia sudaro Mozūrijos baroko perlu vadinamą religinį ansamblį. Čia maldininkus iš viso pasaulio čia pritraukia ne tik Šv. Lipkos bažnyčios viduje auganti liepa, tačiau ir garsieji vargonai, kuriuos sudaro per 5000 vamzdžių. Jie taip pat žinomi ir dėl šventųjų figūrėlių, kurie pamaldžiai linguoja galvas vos tik užgroja vargonų muzika.

Fromborko mieste ilga laiką gyveno vienas iš pačių žymiausių lenkų ir viso pasaulio mokslininkų, astronomas Mikalojus Kopernikas. Čia pat jis ir palaidotas. Be to, Fromborke yra viena iš didžiausių šiaurės rytų Europos gotikinių katedrų, jis iškilo dar 14 amžiuje. Greta šios katedros esančiame „Varpų bokšte“ yra įrengtas planetariumas, taip pat jame eksponuojama Fuko švytuoklė.

Nedidukas Griunvaldo kaimelis, įsikūręs vos 50 km nuo Mozūrijos sostinės Olštino, yra kiekvienam lietuviui ypatingos reikšmės vieta – čia daugiau nei prieš 600 metų įvyko garsusis Žalgirio mūšis. Istorikų teigimu, Lietuvos-Lenkijos kariuomenę mūšyje sudarė apie 30 tūkst. raitelių ir apie per 2 tūkst. pėstininkų. Kryžiuočių pusėje kovėsi apie 20 tūkst. raitelių ir apie 6 tūkst. pėstininkų.

Malborko arba kitaip – Marienburgo pilis yra viena gražiausių ir pati didžiausia Europos viduramžių tvirtovė. Gotikinis raudonų plytų statinus stūkso Lenkijos šiaurėje, visai netoli Gdansko. Šioje pilyje 1274–1457 m. buvo Kryžiuočių ordino būstinė. Dėl šios priežasties visiškai nestebina tai, kad visą įspūdingo dydžio pilies kompleksą supa ypač tvirta gynybinė siena. Nors Antrojo pasaulinio karo metu Malborko pilis buvo smarkiai apgriauta ir tik gerokai vėliau atstatyta, šiandien yra atkurti gyvenamieji apartamentai bei didžiulės menės, koplyčia ir net buitinės patalpos.

Buvęs A. Hitlerio karinis štabas, pavadintas „Vilko guoliu“, yra viena iš pačių įdomiausių, labiausiai istorijos gerbėjų mėgstamų Mozūrijos krašto vietų. Ši vieta yra visai netoli Kenštyno, tačiau ją rasti nėra labai paprastą, kadangi „Vilko guolį“ nuo nereikalingų žvilgsnių saugo gūdus miškas. Atsitraukimo metu naciai susprogdino visus savo štabo statinius, tačiau net ir griuvėsiai yra labai iškalbingi, pasakojantys pačias baisiausias istorijas apie Antrąjį pasaulinį karą.

Štuthofo koncentracijos lageris arba kitaip – mirties stovykla veikė 1939–1945 m. Šiandien šioje vietoje yra įrengta ekspozicija, kuri turistus supažindina su to meto lagerių realijomis. Eksponatai turistams papasakoja apie didžiulius visai žmonijai padarytus nusikaltimus, itin žiaurų režimą, nepakeliamas gyvenimo ir darbo sąlygas. Štuthofo koncentracijos lageryje buvo kalinamas to meto elitas, bei politiniai ir socialiniai aktyvistai. Per beveik šešerius šios koncentracijos stovyklos veiklos metus čia kalėjo apie 110 tūkst. žmonių, daugiau nei pusei jų tai buvo mirties vieta.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.