sveikatos draudimas kaina

Vidutinė sveikatos draudimo kaina Amerikoje 2016-ais metais

sveikatos draudimas kaina

Sakysite, o kodėl kalbėti apie Ameriką, jei pas mus, Lietuvoje, sveikatos draudimui skiriama galbūt mažai dėmesio ir sunku rasti naudingos informacijos. Tačiau šis straipsnis skirtas tiems, kurie mano, kad Amerika tai svajonių šalis, kurioje viskas geriau nei Lietuvoje. Dažniausiai gyvenime nebūna tik šiltų ar šaltų bei juodų ar baltų dalykų. Dažniausiai visi objektai, reiškiniai ir situacijos turi savo pliusų ir minusų. Taigi, per pastarąjį dešimtmetį sveikatos draudimo įmokos Jungtinėse Amerikos Valstijose ženkliai padidėjo, kai kurie tokį pokytį netgi pavadina dramatišku. Anksčiau draudikai būtų įvertinę (ir vertino) žmonių sveikatos draudimo kainą ją grįsdami bet kokiu faktorių kiekiu. Tačiau viskas pasikeitė po įstatymo, kuris angliškai vadinasi „Affordable Care Act“. Šis pakeitimas buvo susijęs su kintamųjų faktorių skaičiumi, o kintamieji faktoriai daro įtaką sveikatos draudimo išlaidoms. Taigi, šių faktorių skaičius buvo ženkliai sumažintas. Buvo atliktas tyrimas, kaip sveikatos draudimo įmokos gali skirtis priklausomai nuo šių kintamųjų savybių. Kaip pavyzdys buvo imtas 21-erių metų žmogus. Pasirodo sveikatos draudimas kaina gali ženkliai skirtis priklausomai nuo keletos kintamųjų faktorių. Tyrime buvo matyti, kad vyresni vartotojai turėjo didesnius mokesčius: trisdešimtmečiai mokėtų 1,135, keturiasdešimtmečiai — 1,3 karto daugiau, penkiasdešimtmečiai — 1,786 karto daugiau ir šešiasdešimt ketverių metų vartotojai mokėtų iki 3 kartų didesnę nei bazinę kainą. Tokie preliminarūs tyrimo paskaičiavimai.

Kokie veiksniai labiausiai nulemia sveikatos draudimo kainą?

Vienas iš pagrindinių veiksnių, nuo kurių priklauso žmonių sveikatos draudimo išlaidos, tai yra gyvenamoji vieta.

Kokiose Amerikos valstijose sveikatos draudimo kainos aukščiausios ir kokiose žemiausios?

Lyginant dvidešimt vienerių metų asmens mėnesines ir metines sveikatos draudimo kainas skirtingose Amerikos valstijoje, paaiškėjo, jog didžiausia sveikatos draudimo kaina tenka Aliaskos ir Vajomingo gyventojams. O mažiausios kainos Jutoje ir Kansase.

Sveikatos draudimo planai Amerikoje skirstomi į metalo pavadinimus turinčias pakopas. Šios pakopos skirstomos remiantis sveikatos priežiūros kaina, atsižvelgiant į tai kokį draudimo planą proporcingai tikimasi padengti. Bronziniai planai apima mažiausią dalį.

Štai trumpai bendrai apie 2016-ųjų metų vidutines draudimo kainas Amerikoje. Taigi, nors svajojame, apie Ameriką, nes ten atlyginimai didesni, tačiau mokesčiai irgi didesni.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.