koks miegmaišis bus patogiausias

Rengiamės į kelionę: sėkmingas palapinės ir miegmaišio pasirinkimas

koks miegmaišis bus patogiausiasJums patinka būti lauke, kuomet oras geras ir saulytė kepina? Norite šių vasaros atostogų metu leistis į žygį, tačiau nieko nežinote apie reikmenis, kurios yra reikalingos tikram ir smagiam vasaros žygiui? Be abejonės, jums prireiks palapinės, miegmaišio ir geros kuprinės, kur keletą savaičių sutilptų visas jūsų gyvenimas. Parduotuvių lentynose galima rasti gausybę šių prekių, tačiau kaip suprasti, kuri kuprinė tiks jums geriausiai arba koks miegmaišis bus patogiausias? Padėsime jums atsakyti į šiuos klausimus.

Patogi ir erdvi kuprinė – už nedidelę kainą?

Taip, tikrai įmanoma rasti ir patogią, ir erdvią kuprinę, kuri galės sutalpinti jums reikalingus drabužius, maisto ir vandens atsargas. Parduotuvėse galite rasti nemažai turistinių kuprinių, kurios atrodo gan „išpūstos“ ir sudaro tokį vaizdą, kad jas bus sunku nešioti. Tačiau, čia jums patarsime nespręsti iš išvaizdos ir tiesiog pasimatuoti vieną ar kitą kuprinę – dar geriau, jeigu matuositės įdėję šiek tiek svorio į vidų, nes juk realiame žygyje tikrai nenešiosite tuščios kuprinės.

Jeigu nesate alpinistai, tuomet puikiai užteks paprastos turistinės kuprinės, turinčios keletą didesnių skyrelių. Neapsigaukite – nėra jokio privalumo, jeigu kuprinėje gausu mažų skyrelių – kaip tik bus sunkiau susidėti visus reikiamus daiktus. Kur kas geriau turėti kuprinę su keletu erdvių skyrių, kuriuose tilps viskas, ko jums žygyje prireiks.

Palapinė – pagal jūsų norus

Rinktis palapinę bus kur kas lengviau, jeigu konkrečiai žinosite, kokiam tikslui ji bus skirta. Pavyzdžiui, jeigu norite pailsėti kartu su šeima, jums reikės erdvesnės palapinės, tačiau tai nereiškia, kad jeigu keliausite keturiese, jums būtina keturvietė palapinė. Kaip tik, kur kas geriau būtų įsigyti penkiavietę ar net šešiavietę palapinę, kadangi „keturvietė“ reiškia tik tiek, kad ten „iš bėdos“ tilptų miegoti keturi žmonės. Tai tikrai nereiškia, kad jūsų daiktai ten tilps taip pat. Jeigu nusipirksite keturvietę palapinę ir miegosite ten keturiese, ko gero teks palikti daiktus lauke.

Svarbūs aspektai yra ir palapinės surinkimo sudėtingumas, palapinės svoris. Jeigu ketinate nešiotis palapinę kuprinėje, tai tikrai verta pagalvoti, ar jums reikia labai erdvios palapinės. Pasirinkite kompaktišką variantą, jeigu tai yra įmanoma – tuomet išvengsite daugelio problemų, kadangi erdvesnės palapinės yra ir gerokai sudėtingiau pastatomos.

Miegmaišis – dirbtinis ar natūralus?

Renkantis geriausią miegmaišį, jūs susidursite su tokia dilema – vieni miegmaišiai yra pagaminti iš natūralaus pluošto, pavyzdžiui, pašiltinimui yra naudojami naminių gyvūnų pūkai. Tai tikrai puikus šilumos izoliatorius, negana to, tokie miegmaišiai yra lengvi ir juos paprasta suspausti.

Tačiau, taip pat populiarūs ir dirbtinio pluošto miegmaišiai. Didžiausias minusas yra tas, kad kai kurie žmonės gali būti alergiški toms dirbtinėms medžiagoms, taip pat toks gaminys sukelia daugiau problemų, jeigu yra labai sušlapęs (jis tikrai greitai neišdžius). Visgi, miegmaišiai su dirbtiniu pašiltinimu turi vieną didelį pliusą – šie gaminiai nepūna, taip pat nesukaupia juose vanduo. Skalbti, džiovinti miegmaišius su dirbtiniu pašiltinimu taip pat gerokai paprasčiau ir patogiau. O apie miegmaišio kokybę gali išduoti jo siūlės – jos turėtų būti suklijuotos iš vidaus.

Išsirinkus tinkamą palapinę, miegmaišį ir kuprinę, jūsų kelionė taps dar smagesne, nes nepatirsite nereikalingų nepatogumų ir galėsite susikoncentruoti ties taip trokštamais vasaros nuotykiais!

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.