keltas

Kelionė keltu su vaikais ir naujagimiais

keltas

Keltas gali būti puikus transportas, jei jūs nenorite rinktis skrydžių lėktuvu. Be to, keltų bilietai internetu gali būti taip pat lengvai įsigyti kaip ir daugelio keliautojų perkami lėktuvų bilietai. O kai šiuolaikiniuose keltuose yra siūloma tiek daug įvairių pramogų ir veiklos, keliauti keltu niekuomet nebus nuobodu ar neįdomu.

Vietoje to, kad vieni ar su visa savo šeima susėstumėte į lėktuvą, automobilį ar traukinį, žinodami, jog jums sėdint teks įveikti daugybę valandų, kelionė keltu gali tapti labai nebrangia ir lengva keliavimo alternatyva. Tačiau yra tam tikrų svarbių detalių, kurias jūs turėtumėte žinoti, jei į kelionę ruošiatės su vaiku ar naujagimiu.

Užsisakykite kajutę

Jei jūsų kelionė keltu truks ilgiau nei keletą valandų, užsisakyti kajutę yra tiesiog būtina. Turėdami privačią erdvę, kurioje galėsite palikti savo bagažą, numigti, nuraminti kelionės metu pervargusį naujagimį ar leisti savo vaikams žaisti su triukšmą keliančiais žaislais (kurie priešingu atveju būnant bendroje keleivių salėje trikdytų aplinkinius), galėsite jaustis kur kas komfortiškiau ir jaukiau.

Daugumoje keltuose siūlomų privačių kajučių yra ir vonios kambarys, kuris labai praverčia, kuomet atsiranda būtinybė greitai pasinaudoti dušu ar kriaukle, nelaukiant ilgose eilėse. Tai taip pat suteikia ir gerokai daugiau privatumo.

Ir net jei jūsų keltas neplauks per naktį, kelionei trunkant visą dieną yra naudinga užsisakyti kajutę. Prieš rezervuodami kajutę, galite pasidomėti ir papildomais privalumais, kuriuos jums galėtų pasiūlyti keltas – kartais galima užsisakyti ir papildomas paslaugas, palengvinančias kelionę su vaikais ar naujagimiais.

Susipažinkite su taisyklėmis

Labai svarbu iš anksto susipažinti su kelto taisyklėmis. Jūs turite žinoti, ką galite daryti ir kas yra draudžiama. Tai padės jums išvengti papildomų nepatogumų ir įvairių nesusipratimų.

Žinoma, turėtumėte išsiaiškinti ar jūsų vaikui reikės turėti pasą. Jei taip, tuomet turite iš anksto juo pasirūpinti, kartu užtikrindami, kad jis jūsų planuojamos kelionės keltu metu bus galiojantis.

Prieš įlaipinimą ir per išlaipinimą

Laukimas įlaipinimo proceso metu gali būti pakankamai sudėtingas, varginantis ir keliantis papildomą stresą. Todėl jei yra tokia galimybė, galite užsisakyti pirmenybinį įlaipinimą į keltą. Jei pastarosios galimybės nėra, užtikrinkite, kad jūsų vaikams prieš stojant į eilę buvo leista pakankamai išsidūkti, tokiu būdu „išsikraunant“ ir pavargstant. Tai turėtų padėti įlaipinimo procesą ištverti lengviau. Kitas naudingas sprendimas – atvykti kuo anksčiau ir pirmiesiems atsistoti į eilę.

Tuo tarpu tuomet, kai jums reikės išsilaipinti, būkite tikri, kad prabusite gerokai anksčiau ir išlaipinimui būsite pasiruošę vieni iš pirmųjų. Tuomet jums bus lengviau išvengti didžiulių minių ir sumaišties.

Kelte siūlomos pramogos

Kelionės keltu metu jūs turėtumėte nepamiršti ištyrinėti keltą ir susipažinti su jame siūlomomis pramogomis – tai yra ypač svarbu, jei keliaujate su vaikais. Pasigrožėkite vaizdais nuo kelto denio, parodykite savo vaikams gelbėjimosi valtis, sraigtasparnio nusileidimo vietą ir kitus vaikus sudominti galinčius objektus.

Šiandien daugelyje keltų yra kinas, žaidimų zonos, poilsio kambariai, baseinai, pirtys ir siūlomos įvairios papildomos veiklos. Pasirinkite tinkamas pramogas savo mažiesiems, kad galėtumėte bent valandėlę atsipalaiduoti ir atsigauti nuo nesibaigiančio triukšmo ir nuolatinės įtampos bei lėkimo. Mažumėlė ramybės yra viskas, ko reikia, kad pasijustumėte atostogaujantys.

Svarbiausi daiktai

Jei jūsų automobilis bus paliktas kelte esančiame automobilių skyriuje, kelionės keltu metu jūs neturėsite galimybės jo pasiekti. Todėl turėtumėte įsitikinti, kad prieš palikdami savo automobilį, su savimi į keltą pasiimsite viską, ko jums labiausiai reikės – dokumentai, sauskelnės, šlapios servetėlės, pakaitiniai drabužiai, dantų šepetėlis ir dantų pasta, kremas nuo saulės, rankšluosčiai, žaislai, įkroviklis, svarbiausi vaistai ir kt.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.