kelionė į Japoniją

Kelionė į Japoniją – žemės drebėjimų šalį

kelionė į Japoniją

Japonijoje per metus įvyksta iki 1000 žemės drebėjimų. Tad tikėtina, jog jūsų kelionė į Japoniją bus taip pat pažymėta bent vienu žemės sukrėtimu. Visgi, daugelis drebėjimų yra menkai juntami, o tokios katastrofos, kaip įvyko prieš kelis metus Fukušimoje, įvyksta išties retai. Tad trumpai aptarsime kaip elgtis žemės drebėjimų metu, kad savo kelionės į Japoniją metu jaustumėtės tvirčiau.

Pirmiausia, verta pakartoti, jog daugelis žemės drebėjimų yra nejuntami arba vos juntami, tad jie jokio pavojaus nekelia, nebent gali nuversti ant nelygaus paviršiaus pastatytą vyno taurę. Pastatai taip pat yra pastatyti taip, jog atlaiko ir rimtus žemės drebėjimus – gyvendami tokioje seisminėje zonoje, japonai nejuokauja ir netaupo statydami pastatus ir ruošdami juos atlaikyti ir didžiausius sukrėtimus.

Prieš kelionę į Japoniją atsisiųskite programėles įspėjančias apie žemės drebėjimą. Deja, negalima numatyti žemės drebėjimo iš anksto, tačiau net ir tos kelios sekundės kurias suteiks programėlė leis imtis apsisaugojimo veiksmų. Raskite vietą, kur galėtumėte pasislėpti, gera vieta yra stalas, kuris apsaugo nuo smulkių krentančių daiktų. Jei dar turite sekundę prieš drebėjimą, įsitikinkite, jog dujinė viryklė yra išjungta – dujų nuotekis bei gaisrai dažnai drebėjimo pasekmė, tad jei turite galimybę to išvengti – išjunkite visus dujinius prietaisus ir užsukite dujas iš viso. Po žemės drebėjimo ateina cunamio pavojus, tad jei esate netoli vandenyno – klausykite nurodymų ir ieškokite saugios vietos, jei cunamio pavojus pasitvirtintų.

Vietiniai jau yra įpratę būti pasiruošę, tačiau ir jūs turėkite omenyje, kad jūsų kelionė į Japoniją gali virsti žemės drebėjimų nuotykiu (tikėkimės laimingu), tad pasiruoškite ir jūs. Visada su savimi turėkite pasą, pinigų, vaistus jei kažką vartojate nuolat. „Išgyvenimo rinkinį“, kurį turi kiekvienas japonas savo namuose, lengvai pasiekiamą prieš išbėgant iš namų, sudaro: žiebtuvėlis, baterijos, nešiojamas (baterijomis maitinamas) radijas, degtukai, žvakės, konservai, pirštinės, drabužių komplektas, vaistinėlė. Čia paminėtas radijas sąraše yra ne veltui, būtent per radiją suteikiama visa informacija, nurodomos saugios vietos, prieglobsčio vietos ir kita naudinga informacija, tad kai tik viskas nurimsta, pirmas dalykas – įsijungti radiją. Turėti telefone programėlę radijo klausymui išties pravartu.

 

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.