Kaip išsirinkti slidinėjimo akinius žiemos atostogoms?

Tikriausiai kiekvienas yra patyręs akinamą saulės ir sniego galią, ir turbūt nesuklysime sakydami, kad tokioje situacijoje vairavimo sąlygos yra sudėtingiausios. Nesuklysime sakydami, kad saulė ir sniegas yra pats intensyviausias dirgiklis akims.

O įsivaizduokite, jeigu esate slidinėjimo kurorte. Ten saulės ir sniego duetas praktiškai neišvengiamas, todėl šiam žiemos sportui svarbus ne tik kokybiškas inventorius, bet ir akiniai. Kalnuose saulės spindulių intensyvumas yra net iki keliolikos kartų intensyvesni, nei mums įprastai būnant mieste. Todėl įprasti saulės akiniai neturi apsaugos nuo visų rūšių UV saulės spindulių.

Slidinėjimo akiniai taip pat saugo akis nuo vėjo ir šalčio, o greitai čiuožiant – ir nuo smulkių ledo kristalų patekimo į akis. Verta žinoti, kad čiuožiant vidutiniu greičiu, tokių kristalų greitis gali siekti 30-60 km/h. O slidinėjimo akiniai yra visiškai apgaubti ir prigludę prie veido, todėl apsaugo akis nuo galimų pažeidimų.

Slidinėjimo akiniai skiriasi lęšių specifika, jų spalva bei tonu. Akinių lęšiai gali būti cilindriniai ir sferiniai. Cilindriniai akiniai yra pranašesni už sferinius, nes jie išgaubti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, todėl idealiai prisitaiko prie veido. Tuo tarpu sferiniai yra lenkti tik horizontaliai, bet plokšti vertikaliai, todėl ne visiškai apsaugo nuo akinimo, o ir periferinis matymas yra prastesnis.

Pasirodo, kad įvairiaspalviai akiniai – ne tik dėl grožio! Iš tiesų, akinių spalviškumas lemia regimosios šviesos pralaidumą. Vieni yra labiau skirti kai smarkiai debesuota, esant rūkui ar stipriai sningant. Tokių akinių spalvos – geltona, rožinė ir mėlyna. Kiti – kai intensyviai šviečia saulė ir yra puikus matomumas, o jiems būdingos spalvos – juoda, auksinė ir pilka. Todėl kaip jau supratote, idealu, jei akinius turėsite ne vienus, o juos derinsite ne prie aprangos, o oro sąlygų.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.