Egzotinės kelionės į Jemeną: 4 Jus nustebinančios vietos

jemen

Atostogauti mėgsta visi, tačiau ne visi sugeba pasirinkti tinkamą atostogų vietą. Visi ieško kažko nepaprasto, egzotiško, ilgai išliekančio atmintyje, tačiau neretai nuo šių tikslų nukrypstama. Egzotinės kelionės toli gražu nebūna tokios, kokias įsivaizduojama. Bet nusivilti neverta, tereikia viską gerai suplanuoti. Jemenas šiuo atveju gali pasiūlyti puikiai praleistą laiką ir ilgai išliekančius įspūdžius. Ar ryšitės šiam malonumui?

Jemenas pasižymi net keturiais objektais, įtrauktais į Pasaulio paveldo sąrašą. Tai objektai, pripažinti kaip tarptautinės reikšmės ištekliai. Kelionės į Jemeną yra įsimintinos, kadangi šios vietos nusipelno išskirtinio dėmesio, pripažinimo ir įvertinimo, todėl yra dažnai lankomos turistų iš viso pasaulio.

1. Senovinis miestas dykumoje – Šibamas. Pietinėje Jemeno dalyje įsikūręs Šibamo miestas vilioja turistus iš viso pasaulio. Jis ne veltui yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą – miesto namai unikalūs, jie išsiskiria savo struktūra. Kiekvienas namas yra pastatytas iš purvo plytų ir paprastai yra 5 – 11 aukštų dydžio. Tokia struktūra neretai primena bokštus, mat jų aukštis siekia net 30 metrų.

2. Sokotros salynas. Keturios salos, sudarančios Sokotros salyną, išsiskiria unikalia augalija bei gyvūnija, kurios net 37% augalų ir apie 90% salyne gyvenančių roplių yra nerandami niekur kitur. Sokotros salynas yra būtina vieta, kurią rekomenduojama aplankyti egzotinės kelionės metu.

3. Sanos senamiestis. Jemeno sostinės senamiestis taip pat yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Ši vieta mena senovinius laikus, kadangi mieste žmonės apsigyveno jau daugiau nei prieš 2,5 tūkstančio metų. Miestas VII amžiuje buvo laikomas pagrindiniu Islamo centru. Šiandien ne vienos kelionės į Jemeną metu turistai siekia aplankyti ir šią vietą.

4. Istorinis Zabido miestas. Miestas įsikūręs netoli Raudonosios jūros ir ankščiau buvo laikomas Jemeno sostine. Šiuo metu Zabidas yra svarbus šalies archeologinis ir istorinis centras. Jis laikomas vienu seniausiu šalyje.

Taigi, egzotinės kelionės nereikia toli ieškoti. Jemenas kiekvienam turistui suteiks puikias akimirkas ir neišdildomus įspūdžius. Čia gausu įvairių lankytinų vietų, architektūrinių objektų ir netikėtumų. Galbūt todėl šį kraštą kiekvienais metais aplanko tūkstančiai turistų iš viso pasaulio.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.