Palaikų parvežimas iš užsienio – ką turime apie tai žinoti?

Niekada negali žinoti, kada mus pasitiks mirtis. To etapo nei vienas iš mūsų nelaukia ir nori jį atitolinti kuo ilgiau. Tad dedame visada įmanomas pastangas, kad tik kuo ilgiau gyventume, būtume kartu su artimaisiais, nuveiktume kuo daugiau darbų, pamatytume naujų vietų, patirtume nejaustų potyrių ir gyventume laimingą gyvenimą.

Kadangi šiais laikais labai daug keliaujame, tad neretai taip jau būna, kad ir mirtis gali mus ištikti svetimuose kraštuose. Niekas negali numatyti, kuris užsienio šalyje matytas vaizdas bus paskutinis, kada ir kokią suvalgysime paskutinę vakarienę ar kiek pramogų patirsime. Aišku mirtis kitoje šalyje nebūtinai gali būti susijusi su atostogomis, komandiruote ar trumpa išvyka. Juk tiek daug lietuvių gyvena užsienyje. Tad jų mirtis artimuosius labai sugniuždo. Tėvams, vaikams ir kitų artimos giminės atstovų galvose sukasi galybė nežinomųjų ir neužduotų klausimų. Tad galime padėti atsakyti ir nuraminti, kad žinotumėte, ką turite žinoti bei atlikti, jeigu Jūsų artimą ištiko mirtis ištiko kitoje šalyje ir bus reikalingas palaikų parvežimas iš užsienio.

Artimam žmogui laidojimo paslaugos gali būti suteiktos tiek toje šalyje, kurioje jį ištiko mirtis, tiek ir viskas gali būti perkelta į Lietuvą. Tad šioje vietoje – jau Jūsų asmeniniai norai, galimybės ir kiti niuansai. Vienas svarbiausių aspektų yra leidimo žmogaus palaikus parvežti į Lietuvą išdavimas. Tai galima atlikti vežant mirusiojo palaikus urnoje arba karste pagal toje valstybėje nustatytą tvarką. Karste palaikai vežami turint Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos (toliau – Atstovybė) išduotą Leidimą žmogaus palaikus parvežti į Lietuvą. Pagal Užsienio reikalų ministerijos skelbiamą informaciją sakoma, jog atstovybės išduoto Leidimo žmogaus palaikus parvežti į Lietuvą nereikia, jeigu pilietis mirė vienoje iš valstybių, prisijungusių prie Europos Tarybos 1973 m. spalio 26 d. Susitarimo dėl mirusiųjų kūnų pervežimo (toliau – Susitarimas). Čia informaciją galite nesunkiai surasti ir internete. Taip pat yra pažymima, kad palaikų parvežimas iš užsienio urnoje galimas net ir be Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos leidimo.

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.