turistinės kuprinės

Kaip išsirinkti tinkamą turistinę kuprinę?

turistinės kuprinės

Turistinės kuprinės – būtina priemonė užkietėjusiems keliautojams. Kelionių metu kuprinės atlieka itin svarbią funkciją, tad jos turi būti talpios, patogios bei tikrai kokybiškos. Neretai, nekokybiška ir nepatogi kuprinė  gali apkartinti kelionių įspūdžius. Tad planuojantiems kelionę ar žygį, patariama itin kruopščiai ir apgalvotai išsirinkti tinkamą turistinę kuprinę. Žinoma, vienos turistinės kuprinės skirtos ilgesniems žygiams, o kitos trumpesniems, tad prieš kimbant į paieškas, patartina išsikelti sau tam tikrus kriterijus.

Patarimai, kaip išsirinkti sau tinkamą turistinę kuprinę:

  • Atkeipkite dėmesį į gamintojo žinomumą ir atsiliepimus. Sakoma, kad žinomas ženklas ne visuomet užtikrina kokybę ir komfortą, tačiau visuomet galima rasti internete gausybę pirkėjų atsiliepimų, kurie jums padės priimti tinkamą sprendimą.
  • Turistinė kuprinė turi būti talpi, tačiau kuo daugiau sutalpinsite ten daiktų, tuo jis bus sunkesnė. Tad būtina atkreipti dėmesį į kurpinės susegimo diržus, tipą ir dydį – ji turi atitikti tiek jūsų liemens ilgį, tiek kitus parametrus – ūgį, svorį.
  • Svarbu tinkamai įsivertinti, kokio kuprinės dydžio jums reikia. Paprastai, vyrams reikia litrų 70-90 litrų kuprinės talpos, o moterims užtenka 50-70 litrų. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į jūsų kelionės trukmę, vienos dienos kelionei gali užtekti 30-40 litrų, jeigu keliausite šalyse, kuriose oro sąlygos šiltos, o štai ilgesniam turistiniam žygiui, pavyzdžiui, savaitei – gali prireikti iki 50-80 litrų. Jeigu planuojate keliauti žiemos metu, dairykitės 80 litrų talpinančią kuprinę.
  • Turistinė kuprinė dažnai skirstoma į dvi rūšis – orientuotą į vidų bei į išorę. Į vidų orientuotos kuprinės pasižymi savo universalumu, su jomis patogu leistis į visų tipų keliones. Tokios kuprinės puikiai priglunda prie nugaros, tuomet beveik visas svoris tenka klubams. Šios kuprinės itin populiarios leidžiantis į tolimus žygius kalnais bei itin vietovėse su kliūtimis. Į išorę orientuotos kuprinės pasižymi mažų ir didesnių kišenėlių gausa, kuriose patogu susidėti smulkius daiktus bei pritvirtinti priedus – miegmaišį ar gertuvę. Su tokioms kuprinėmis dažnai keliaujama lygumomis.
  • Atkeipkite dėmesį į kuprinės medžiagos tipą. Kuprinės medžiaga turi būti pritaikyta nepalankioms oro sąlygoms – lietui ar sniegui. Pasirinkdami kuprinę su tinkama medžiaga būsite ramūs, kad užklupus lietui, jūsų daiktai išliks sausi. Daugelis kokybiškų kuprinių pagamintos iš neperšlampamos medžiagos bei yra impregnuotos.
  • Pabaigai, atkreipkite dėmesį į tai, ar jūsų pasirinkta kuprinė turi dvigubus užtrauktukus su užraktu. Ši nežymi smulkmena padės apsisaugoti papildomų rūpesčių – vagysčių. Tai itin svarbu keliaujant didesnėse grupėse.

 

Leave a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.